Ботафого постигна победа над Коритиба

12:12
Ботафого победи с 3:1 у дома Коритиба в мач от 18-ия кръг на бразилското първенство. Мариано Рафаел Маркес откри резултата в полза на домакините в 14-та минута. В края на първата част Иури реализира втори гол за Ботафого, а малко след почивката отново Иури реши крайния победител в срещата. В 58-та минута Алекс от гостите вкара почетен гол, оформяйки крайното 3:1.

Двата отбора завършиха мача с човек по-малко, след като Ренан от Ботафого и Майкон от Коритиба получиха червени картони.

Ботафого дели второто място в класирането с Атлетико Паранензе, като двата тима имат по 33 точки. Лидерът Крузейро е с 37 точки.

В други срещи от кръга Сао Пауло загуби с 1:2 като домакин от Крисиума, а Вашку да Гама надигра Наутико навън с 3:0.