Билбао влезе на новия си стадион с победа (видео)

09:37
Атлетик Клуб отпразнува влизането си на новия стадион Сан Мамес Бария с победа 3:2 над Селта де Виго в последен мач от 5-ия кръг на Примера дивисион. Както е известно, Атлетик Клуб разруши стария си 100-годишен "Сан Мамес", популярен още като Катедралата, и от новото първенство ще приема мачовете си на новото съоръжение, макар и още недовършено.

В дъждовната нощ в Билбао гостите имаха шанса да вкарат първи гол чрез Карлес, който малко развали парти-атмосферата в 14-ата минута. Но само 5 минути по-късно амбициозните домакини изравниха чрез Микел Сан Хосе, който наказа неразчетена изява на вратаря Йоел.

След почивката защитникът-ветеран Андони Ираола направи 2:1 в 61-ата минута, а само след 7 Бенат Ечеберия Уркиага покачи на 3:1 след пас на активния ляв бек Сан Хосе. Гостите не се
предадоха и намалиха до 2:3 чрез Санти Мина, който използва подаване през двама защитници на Тони Довале и осигури доста нервен финал за баските, които бяха близо и до четвърти гол, но в крайна сметка този резултат се запази.

В другата среща, която се игра по-рано вчера, Елче направи трето равенство в четири мача - 0:0 на собствен терен с Валядолид. По този начин новаците в Ла Лига напуснаха опасната зона, където в момента са Алмерия, Севиля и Осасуна.