Крузейро запази лидерската си позиция в Бразилия

10:24
Крузейро запази лидерската си позиция във футболното първенство на Бразилия, въпреки че завърши 0:0 като гост на Коринтианс в мач от 23-ия кръг. Възпитаниците на Марсело Оливейра събраха 50 точки и имат аванс от 8 точки на върха в класирането пред втория Ботафого.

Ботафого пък записа второ поредно поражение, след като отстъпи у дома пред СК Бая с 1:2. Едилсон откри резултата за домакините след пряк свободен удар в 31-а минута. Ботафого водеше до 81-а минута, когато Фернандао изравни, а пет минути по-късно Обина донесе успеха на Баия.

Атлетико ПР победи Понте Прета с 1:0 и заема третата позиция с 41 точки. Пабло Байер в 11-а минута донесе втория пореден успех в шампионата на Атлетико.

Гремио продължи на три мача серията си без победа, след като завърши 0:0 с Витория.

Интернасионал изненадващо отстъпи като домакин на Португеса ФК с 0:1. Вандерсон в 86-а реализира единственото попадение в мача. Домакините играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Индио получи червен картон.

С гол на Родриго в 90-а минута Гояс се наложи над гостуващия Сао Пауло.

Роналдиньо записа гол и асистенция при победата на Атлетико Минейро над Вашку да Гама с 2:1. Фернандиньо откри за домакините в 3-а минута, след пас на Роналдиньо. Бившият футболист на Барселона и Милан направи 2:0 след пряк свободен удар в 19-а минута. Даксон бе точен за Вашку в 72-а минута.

Седмият в класирането Сантос Сао Пауло спечели с 2:1 срещу Крисиума, а Наутико и Фламенго завършиха 0:0.

В класирането начело е Крузейро с 50 точки, пред Ботафого с 42 точки, Атлетико Паранензе с 41 точки, Гремио с 39 точки, Интернасионал с 34 точки, Гояс с 33 точки, Сантос с 32 точки и други.