Валядолид не се даде на Севиля, Елче изненада Бетис (видео)

00:55
Севиля завърши наравно 2:2 като гост срещу Валядолид в късния неделен мач от деветия кръг в Примера дивисион.

Карлос Бака даде аванс в полза на гостите още във втората минута след удар в далечния ъгъл, а след още половин час игра Алберто Морено реализира второ попадение във вратата на Валядолид. Домакините се добраха до едната точка след голове на Манучо с глава и Патрик Еберт от фаул съответно в 81-ата и в 85-ата минута.

След това равенство севилци са на десето място с 10 точки, докато виолетовите са 17-и със 7 точки.

В друга среща Бетис загуби с 1:2 у дома от Елче. Ману дел Морал и Фидел дадоха ранен аванс в полза на гостите, а Хорхе Молина върна едно попадение преди почивката. В началото на второто полувреме защитникът на гостите Доминго Сисма беше изгонен от игра с червен картон, но това не помогна на зелено-белите да изравнят.

Елче излезе на девето място във временното класиране с актив от 12 точки. Тимът от Севиля е на 15-а позиция с 8 точки, а напрежението върху треньора пепе Мел се засили.