Леванте измести Еспаньол от 7-ото място в Ла Лига (видео)

09:43
Леванте измести Еспаньол от седмото място във временното класиране на испанското първенство, след като спечели директния двубой между двата тима с категоричното 3:0.

Валенсианци са с актив от 16 точки и са равни с Атлетик Билбао и Хетафе, докато отборът от Барселона е с два пункта пасив.

Домакините се възползваха от няколкото си добри положения на "Сиудад де Валенсия" и водеха с 2:0 още до почивката, след като само в разстояние на две атаки Набил Ел Жар се разписа от дузпа, а Бабакар Диавара удвои аванса на своя тим. Отново Ел Жар беше точен шест минути след почивката, когато оформи крайното 3:0 след асистенция на Диавара.

Levante 3 Espanyol 0 by acosart

Гранада победи Елче с 1:0 в ранния мач и се отдалечи на две точки от зоната на изпадащите. Мануел Итура вкара единствения гол в 26-aта минута, благодарение на което Гранада вече изостава на точка от своя съперник.