Григор Димитров се класира за втория кръг в Париж

14:33
Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 3,2 милиона евро. 22-годишният хасковлия победи миналогодишния полуфиналист Микаел Лодра (Франция) с 6:7(5), 6:3, 6:3 за 1:50 час. Представителят на домакините взе пробив аванс за 6:5 и сервираше за сета, но също допусна пробив. В последвалия тайбрек българинът поведе с 5:3, но загуби четири поредни разигравания, а с това и първата част.

Във втория сет хасковлията проби за 2:1, в шестия гейм измъкна подаването си от 0:40, а след което реализира нов пробив в деветия гейм, за да изравни. В решаващия трети сет Димитров проби за 4:2 и удържа аванса си до края.

Така 22-ият в света хасковлия записа трета победа в три мача срещу 33-годишния французин, който участваше с "уайлд кард". Димитров заработи 17940 евро и 45 точки за световната ранглиста, а във втория кръг ще срещне поставения под номер 16 Фабио Фонини (Италия).

26-годишният Фонини е 18-и в класацията на АТП. Той има две титли в кариерата си и заработил малко над 4 милиона долара от наградни фондове като професионалист.

Димитров ще има възможност да вземе реванш от италианеца за поражението с 3:6, 1:6 на турнира в Сидни в единствения мач помежду им през януари.