Гълъбинов донесе победата на Авелино в Серия "Б"

12:51
Българският нападател Андрей Гълъбинов отбеляза двата гола при победата на Авелино с 2:1 като гост на Читадела в мач от 11-ия кръг на италианската втора футболна дивизия.

Гълъбинов откри резултата в 29-ата минута, когато засече ниско подаване в пеналта от дясно на капитана Анджело Д'Анджело. След малко повече от час игра българският таран беше изведен в добра позиция от Ерик Скиавон и със силен удар с левия крак преодоля за втори път Рафаеле Ди Дженаро, реализирайки петия си гол в 10 мача за сезона в Серие "Б".

Гълъбинов беше заменен в 75-ата минута от Франческо Милези, а гостите допуснаха гол в края, който не се оказа решаващ. С успеха Авелино се изкачи на четвърта позиция с 21 точки. Лидер е Виртус Ланчано с 25 точки.