Елче препъна Атлетик Билбао (видео)

09:43
Бетис продължава да бъде в зоната на изпадащите, но този път измъкна 0:0 на собствен терен срещу Леванте.

Чика Торес от домакините беше отстранен с директен червен картон още в 14-ата минута, но в 75-ата Бетис можеше и да спечели, ако вратарят на Леванте Кейлор Навас не беше спасил дузпата, бита от Хорхе Молина.

Доста странен състав извади Ернесто Валверде в мача на Атлетик Билбао срещу Елче, като в крайна сметка срещата завърши 2:2, а домакините се изравниха на 5-ата позиция с Виляреал.

Адуриц, Оскар Де Маркос започнаха мача от резервната скамейка и по-късно се появиха в игра, а Давид Ломбан още в 9-ата минута с глава след центриране от корнер откри за Елче. Зелено-белите нанесоха втори удар три минути след старта на втората част с гол на Аарон Нигес. Микаел Сусаета в 55-ата и Ариц Адуриц в 69-ата все пак изкопчиха точка за баските. Елче пък вече е 10-и с 13 точки.

Athletic Bilbao 2-2 Elche (All Goals) 31... by ourmatch