Победа дели Надал от това да завърши годината като №1

18:07
Водачът в световната ранглиста Рафаел Надал (Испания) стартира с победа във финалния турнир на АТП в Лондон с награден фонд 6 милиона долара.

Финалистът от 2010 година Надал надделя над сънародника си Давид Ферер с 6:3, 6:2 за 75 минути в първия си мач от група "А". Така той взе реванш от Ферер за загубения преди три дни полуфинал на надпреварата от сериите "Мастърс" в Париж с 3:6, 5:7.

Надал вече се нуждае от само още една победа, за да завърши годината като номер 1 в света за трети път след сезон 2008 и 2010.

Двубоят започна с размяна на пробиви, след което Надал отново проби за 3:2, а след 4:3 направи серия от седем поредни гейма, за да вземе първия сет с 6:3 и да поведе с 5:0 във втория. Ферер успя да върне един пробив за 2:5, но веднага след това отново загуби подаването си, а с това и мача. Надал допусна 20 непредизвикани грешки срещу 33 на съперника си и триумфира, въпреки че направи само 9 печеливши удара срещу 16 на Ферер. Той записа 72-а победа в 78 мача през сезона и изравни показателите си срещу Ферер на твърди кортове на 4:4 успеха.

Като цяло, обаче, Надал има огромно превъзходство срещу сънародника си с 21 успеха в 26 срещи.

В другия двубой от групата вчера Станислас Вавринка (Швейцария) се наложи над Toмас Бердих (Чехия) с 6:3, 6:7(0), 6:3.