Хетафе с нов неуспех у дома

21:15
Хетафе завърши 1:1 срещу гостуващия Елче в мач от 13-ия кръг на испанското футболно първенство. Възпитаниците на Луис Гарсия не успяха да запишат успех в трети пореден домакински двубой и останаха на шесто място във временното класиране с 20 точки.

Елче пък се изкачи на 12-а позиция с 14 точки, въпреки че не успя да спечели в четвърти последователен мач в Примера дивисион. Двата отбора си размениха по едно полувреме и равенството на "Алфонсо Перес" беше най-логично.

Домакините имаха игрово предимство преди почивката и заслужено взеха аванс в 18-ата минута. Диего Кастро намери Педро Леон в дясно, крилото навлезе в наказателното поле и с удар по тревата в близкия ъгъл изненада Ману Ерера. След почивката гостите заиграха по-активно и заслужено стигнаха до изравняване след малко повече от час игра. Аарон Нигес центрира от ляво във вратарското поле към близката греда и ганаецът Ричмънд Боакие с глава плъзна топката в далечния ъгъл на Мигел Моя за крайното 1:1.