\"Кенгурата\" продължават с отличната игра

16:16
Националният отбор на Австралия продължи своята серия без загуба в световните квалификации на Зона Азия, след като победи днес Бахрейн с 2:0 в среща, играна на "Олимпийския стадион" в Сидни.

Полузащитникът Миле Щерьовски вкара първото попадение за "кенгурата" в 55-а минута, а левият бек на домакините Дейвид Карни сложи точка на спора с гола си в 88-а минута. Австралия вече си осигури място на финалите в ЮАР, но най-забележителното е, че тимът не е получавал гол в своята врата в седем от последните си осем мача в последната фаза на световните квалификации.

Австралийците играят с друг класирал се тим в Мелбърн през следващата седмица. Те срещат Япония, която днес направи 1:1 с Катар. Бахрейн пък се борят да финишират трети в групата и да продължат в плейофите, но трябва да спечелят последния си мач срещу Узбекистан за да продължат напред.