Бразилия удари трудно Парагвай, Нилмар герой за \"кариоките\"

10:45
Нилмар се оказа щастливата карта за Бразилия, след като успя да вкара за победа 2:1 на "кариоките" срещу гостуващия тим на Парагвай, с което бразилците се задържаха на върха на южноамериканското класиране за Мондиала в ЮАР.

Нилмар, който изкара доста скромна първа част на мача успя да получи топката, пратена от Фелипе Мело към Кака и да я вкара във вратата на Парагвай. Гостите, коита също са в топ четири в групата отбелязаха попадението си в първата половина на мача, след като свободния удар на Салвадор Кабанас не бе опазен от Елано и мина зад бразилския вратар Хулио Сезар.

Четири минути преди края на първото полувреме Робиньо успя да изравни резултата. Бразилия е с 27 точки и оставащи четири мача в Южноамериканската група. Парагвай са трети с 24 точки с две зад вторите Чили и Аржентина на четвърта позиция. Първите четири от групата се класират автоматично за Световното първенство в ЮАР следващата година.