Бразилия се измъчи с \"фараоните\", бие с дузпа в 90-а минута

18:54
Отборът на Бразилия победи с 4:3 тима на Египет след страхотна драма в първи мач от група "Б" в турнира за Купата на Конфедерациите. Срещата донесе множество емоции на зрителите, като "селесао" стигна до победата в 90-а минута след гол на Кака от дузпа. Двубоят се игра на стадион "Фрий Стейт Стейдиъм" в Блумфонтен и бе ръководен от английския рефер Хауърд Уеб.

Мачът започна доста добре за "кариоките", които излязоха напред в резултата още в 5-а минута. Новото попълнение на Реал Мадрид Рикардо Кака за пореден път доказа високата си класа като преодоля трима противникови защитници и с техничен удар откри резултата. Преднината на бразилците се задържа твърде кратко. Нападателят на "фараоните" и играч на немския Борусия Дортмунд Мохамед Зидан получи чудесно подаване от десния фланг от Мохамед Абутрика и с точен удар с глава възстанови равенството в 8-а минута. Съставът на Бразилия реагира светкавично и след само четири минути отново поведе. Играчът на Манчестър Сити Елано центрира от пряк свободен удар и нападателят на Севиля Луиш Фабиано отбеляза втори гол за "селесао" след удар с глава. До края на полувремето името си сред голмайсторите записа и централния защитник Жуан, който се възползва от лошо подреждане на "фараонската" защита и след центриране на Елано от корнер с глава заби топката зад Ел Адари. В добавеното време на първата част Египет можеше да намали резултата след удар с глава на Хусни Аб Рабу, но топката премина над вратата на Жулио Сезар.

Още в началото на второто полувреме "фараоните" започнаха да атакуват вратата на Бразилия и това даде резултат. Мохамед Шавки получи топката на границата на наказателното поле и след страхотен удар с десния крак намали резултата на 3:2. Само 60 секунди по-късно Мохамед Зидан получи извеждащо подаване от центъра на терена, напредна с топката, и с неспасяем шут възстанови равенството. В тези минути шампионите на Африка имаха териториално предимство на терена и стигаха до по-добри възможности. Развръзката дойде в 90-а минута когато удар на Лусио бе изчистен с ръка от Ахмед Ал Мухамади от голлинията на Египет, за което играчът получи червен картон и бе отсъдена дузпа в полза на бразилците. Кака застана зад бялата точка и не сбърка за 4:3.

Бразилия - Египет - 4:3

1:0 - Кака - 5 мин
1:1 - Зидан - 8 мин
2:1 - Луиш Фабиано - 11 мин
3:1 - Жуан - 37 мин
3:2 - Мохамед Шавки - 54 мин
3:3 - Зидан - 55 мин
4:3 - Кака - 90 мин. дузпа