Реал с класика срещу Елче, уникален гол на Бейл (видео)

19:10
Реал Мадрид победи Елче с 3:0 на стадион "Сантяго Бернабеу" в мач от 25-я кръг на Примера дивисион.

Главен съдия на срещата бе Едуардо Прието.

Белия балет излезе напред в резултата в 33-та минута. Анхел Ди Мария центрира от корнер, защитата на Елче изчисти, но Ияраменди овладя на гърди и с удар от дъгата прати топката в долния ляв ъгъл на Ману Ерера.

В 72-та минута Гарет Бейл взриви трибуните на "Бернабеу" с уникален гол. Уелсецът отправи мощна тупалка от далечна дистанция, като топката се удари в напречната греда на Ерера, преди да тупне зад голлинията и да се оплете в мрежата.

С това си изпълнение Бейл помогна на отбора си да не почувства толкова силно липсата на наказаната си суперзвезда Кристиано Роналдо.

Девет минути преди края Бензема намери Иско в пеналта на Елче и бившият футболист на Малага направи резултата с кинжален удар от малък ъгъл.

След този си успех Кралския клуб събра 63 точки и поне за няколко часа излезе начело в Примера.

Състави:

Реал Мадрид: Диего Лопес, Арбелоа, Пепе, Варан, Карвахал, Чаби Алонсо (81 Касемиро), Ияраменди, Ди Мария, Хесе (74 Иско), Бейл, Бензема (81 Мората)

Елче: Ерера, Сисма, Ботиа, Ломбан, Албакар, Ривера, Перес, Маркес, Дел Морал (73 Фидел), Гил, Коро