Давид Вия донесе победата на Испания над Ирак

18:52
Oтборът на Испания победи Ирак с минималното 1:0 в среща от втория кръг на турнира за Купата на Конфедерациите.

В герой за европейските шампиони се превърна звездата на Валенсия Давид Вия, който се разписа в 55-а минута. В групата на тези два отбора са още националните формации на домакините от ЮАР и тима на Нова Зеландия.

През първите 45 минути Испания имаше категорично игрово и териториално предимство, като действията се развиваха основно пред вратата на Ирак. За европейския тим пропуски за откриване на резултата направиха Шави, Давид Вия и Фернандо Торес.

През вторите 45 минути картината на стадион "Фрий Стейт Стейдиъм" в Блуфонтейф не се промени, като отново европейците бяха по-активния тим. Натискът на Испания все пак даде резултат и в 55-а минута когато Давид Вия откри резултата. Нападателят получи хубав пас от лявото крило дело на Санти Касорла и след техничен удар с глава откри резултата. Веднага след гола Фернандо Торес можеше да приключи интригата в двубоя, но пропусна сам срещу Мохамед Касид.

Така европейските шампиони имат пълен актив от точки след два изиграни мача и вече са на 1/2-финал.

В първата си среща Испания срази новозеландците с 5:0, а нападателят на Ливърпул Фернандо Торес постави рекорд за най-бързо отбелязан хеттрик за "Ла Фурия". Отборът на Ирак пък завърши наравно 0:0 в ЮАР в мач, който се игра веднага след откриването на турнира.

Испания - Ирак - 1:0
1:0 - Давид Вия - 55 мин

Испания:
Икер Касияс, Серхио Рамос, Карлос Марчена, Жерар Пике, Хуан Капдевила, Санти Касорла, Шаби Алонсо, Шави Ернандес, Мата, Давид Вия и Фернандо Торес

Ирак:
Мохамед Касид, Басем Абас, Али Хюсейн, Махамед Али Карем, Фаред Мажед, Махди Карем, Салам Шакер, Нишат Акрам, Карар Джасим, Емад Мохамед, Юнис Махмуд

bacardy_breezer
17.06.2009 19:17

В тази група се завързва интрига за второто място....Ирак или ЮАР.Миналия мач афрканците надиграха талибаните , но днес Ирак показа класа и ми се иска да се класират на 1/2 финал *smile* Довечера ако ЮАР - Нова Зеландия завърши Х Ирак 99% се класира. *wink*

angel_hi
17.06.2009 19:13

Не съм специалист.Ирак игра мн добре срещу Испания.Дано и те се класират.Тази вечер ще се узнае.Испания трябваше малко по-добре да играе винаги може по-добре важна е победата а и умората си казва думата

Kura_na_qnko
17.06.2009 19:04

Уважаемия специалист под мене може да си замълчи *wink* ! Мога да ти кажа ,че испания вообще не си даваха зор .Капдевия ,който според мен изигра най-добрия си мач срешу нова зенландия сега беше изнесен по-назад(отново в ляво) , зада се даде шанс на Мата .Отдясно стана същото .Силва не се включваще често напред за сметка на серхио рамос. Това оказа влияние и Испания бяха почти осъкатени по крилата ,което е непростимо ,но ви уверявам че няма да се допускат такива своеволия в по-сериозните мачове.по принцип единствения ,за който мога да кажа че игра слабо е Давид Силва. Все пак испанците задържаха топката в сериозни период по 2-3 минути и ирак нямаха почти никакъв шанс за атака. Все пак поздравления за тези момчета. аз лично ще им стискам палци да се класират *smile*

angel_hi
17.06.2009 18:59

Испания са страхотен отбор.Ирак е корав отбор.Знаех си че няма да бъде резултатен мача.Ирак е по-добър отбор от Нова Зенландия.Испания би макар и минимално и се класира за 1/2 не ги обиждайте.Те са си във форма но Ирак игра стабилно и не им позволи да ги огорчи.Браво Испания на полуфинал сте.

breezer_fan
17.06.2009 18:38

Испания показва истинската си страна .Затова хората са казали ,че формата е временна ,а класата вечна.Испания никога не е бил велик отбор , а и моментното им състояние няма да се задържи особено дълго ...

vladolinko
17.06.2009 18:15

много искам испания да бият ... любимия ми отбор са ..

Girl_R_love
17.06.2009 18:11

Абе нали щяха да то дават на жино мача?Пак сме прецакани...

shifter
17.06.2009 18:10

Аз вече сериозно се чудя, защо БНТ си прави изобщо труда да учавства в търгове за първенства с национални отбори *wonder* и ако отначало се възмущавах, когато миналата година от Диема Вижън взеха правата за Евро 2008, то после останах със страхотни впечатления от работата на момчетата, които коментираха. И дори да вземат правата за излъчване на Мондиал 2010, пак ще се радвам на страхотна атмосфера и коментари от страна на момчета, като Боби Борисов, които знаят значението на думата "футбол", а не като тези - мухлиовци от БНТ, които дори не си предават мачовете, които са получи в закупения пакет. Това за пореден път показва колко ни е зле държавата... *sad*

MeToDueB
17.06.2009 17:37

БНТ по програмата, ама сега дават някакви животни .. няма го мача. Нормално .. глупците от БНТ да прецакат всичко.