Първа победа и четири точки в два мача за "Отбор на надеждата" на Мондиала

14:15
„Отбор на надеждата” записа малко след полунощ първа победа на световното първенство по футбол за бездомни хора в Чили. Националите надиграха тима на Англия с 9:3 във втория ден на състезанието и вече имат актив от 4 точки, който ги остави на трета позиция във временното класиране на група С. Капитанът на българския състав Ангел Станков откри резултата още в първите секунди на срещата, след като пресече пас на английския вратар и шутира точно. Резултатът обаче беше изравнен в ответната атака на съперника. Последва силна игра на българите, които поведоха до почивката с 6:1 с нови три попадения на Станков, и по едно на Исус Чавдаров и на Николай Ангелов от дузпа. През второто полувреме голове реализираха Анатоли Аспарухов, Николай Ангелов и Борислав Христов.

Днес от 20:00 часа българско време „Отбор на надеждата” ще срещне състава на Холандия, като евентуален успех в този мач почти сигурно ще го изведе впоследствие на първо място в крайното класиране на група С. Четиридесет минути след полунощ националите срещат аутсайдера САЩ, който до този момент има 3 загуби от три срещи и голова разлика 3:27. Заемането на първа позиция в групата ще създаде предпоставка за по-добър жребий за втората групова фаза на Мондиал 2014, в която продължават първите три отбора от всяка от осемте групи.