Дания с обрат срещу Сърбия, Роналдо носи успех на Португалия (видео)

23:50
Сърбия намали шансовете си за участие на Евро 2016, след като допусна неприятна загуба с 1:3 като домакин на Дания

Западните ни съседи започнаха мача много силно и още в 4-ата минута излязоха напред в резултата чрез Зоран Тошич. През втората част на мача обаче играта на сърбите рухна и се стигна до пълен обрат. Първо Никлас Бендтнер възстанови равенството в 60-ата минута, а секунди по-късно Симон Кяер реализира втори гол за червения динамит. Крайният резултат оформи Бендтнер в 85-ата минута.

В другата среща от квалификационна група "I", Португалия се наложи като домакин над Армения с минималното 1:0. Единственото попадение за успеха на иберийците бе дело на суперзвездата Кристиано Роналдо, който се разписа в 72-ата минута.

След днешните двубои ситуацията в тази група изглежда по следния начин: Дания е едноличен лидер със 7 точки, следвана от Португалия с 6, Албания се намира 3-о място с 4, а Сърбия и Армения заемат съответно 4-а и 5-а позиция с равен актив от по 1 точка.