Санта Хулия е съперникът на Левски във втория кръг на Шампионската лига

08:39
Шампионът на Андора Санта Хулия чака Левски във втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Скромният тим отстрани друго футболно джудже – Тре Фиори от Сан Марино след истинска драма в реванша.

Двубоят и продълженията завършиха 1:1 и победителят трябваше да бъде определен след дузпи, тъй като в първият мач резултатът беше същият. Първите пет изпълнения от бялата точка приключиха с по един пропуск и за двата отбора, което наложи изпълнението на допълнителни дузпи. Родригес от гостите сгреши и Сант Хулия се класира за следващия етап.

В редовното време Морейра откри за тима от Андора в 39-а минута, но 8 преди края Канаредза изравни. Гостите от Сан Марино играха с човек по-малко след 60-а минута, когато Симончини бе изгонен.

Първият мач на Левски със Сант Хулия е на 15 юли в София, а реваншът е на 21 или 22 юли.