Божинов игра 15 минути при успех на Тернана

11:18
Валери Божинов игра 15 минути като резерва при победата на Тернана с 1:0 като гост на втория в класирането Фрозиноне в среща от 17-ия кръг на италианската Серия "Б".

Единственото попадение в мача отбеляза Давиде Гаваци в 20-а минута. Българският нападател влезе в игра в 75-а минута на мястото на Фабио Чераволо.

В 83-а минута удар на Божинов от фаул беше избит от вратаря Мирко Пилячели. В добавеното време бившият нападател на Левски пропусна да направи 2:0 от отлична позиция, след като стреля над вратата.

За Фрозиноне това е първа домакинска загуба за сезона. След успеха Тернана се изкачи на 10-о място в класирането с 22 точки, а лидер е Карпи с 30 точки и мач по-малко.