Велик успех за Краси Анев в Оберхоф

16:48
Българският биатлонист Красимир Анев записа исторически успех на масовия старт от Световната купа в Оберхоф, след като завърши на 4-то място.

Постижението на Анев е най-доброто в историята на мъжкия биатлон в България, като той дори имаше шанс да се качи и на почетната стълбичка, но бе изпреварен от Дмитрий Малишко с едва 70 стотни от секундата.

Анев направи три грешка при стрелбата, но бе много силен в бягането и се пребори за четвъртото място, оставяйки зад себе си имена като Андрей Расторгуйевс, Оле Ейнар Бьорндален, Ерик Лесер, Ондрей Моравец и Симон Фуркад. Мартин Фуркад спечели убедително надпреварата, без да направи нито една грешка в стрелбата, а Антон Шипулин остана на втора позиция. Другият представител на България в състезанието - Владимир Илиев, завърши на 19-та позиция.