Пиронкова детронирана на 1/2-финал в Сидни (видео)

11:58
Цветана Пиронкова достигна за втора поредна година до полуфиналите на турнира "Apia International Sydney", но днес записа загуба срещу световната №4 Петра Квитова.

По този начин пловдивчанката не успя да продължи успешната си серия от 14 поредни победи в състезанието, на което през изминалия сезон завоюва първата си и до този момент единствена титла на ниво WTA.

Днес Цвети отстъпи на своята опонентка с 5:7, 1:6.

Пиронкова стартира добре мача и дори поведе с 2:0. Квитова обаче успя да обърне сета в своя полза, но след това се стигна до ново равенство. Като цяло тази част бе доста равностойна, но Квитова успя да спечели накрая с 5:7.

Чехкинята откри втората част с поредния си сервис гейм, спечелен на нула и като цяло Цвети не успя да се противопостави през целия сет и загуби и мача.