Федерер отпадна сензационно в Мелбърн

09:38
Четирикратният победител в Мелбърн Роджър Федерер не успя да премине третия кръг на тазгодишното издание на Аустрелиън Оупън и напуска надпреварата след загуба от Андреас Сепи. Втората ракета в света бе победен от италианеца с 4-6, 6-7(5), 6-4, 6-7(5).

Федерер спечели Откритото първенство на Австралия през сезоните 2004, 2006, 2007 и 2010. Отпадането му е доста изненадващо с оглед на факта, че досега бе спечелил всичките си 10 срещи със Сепи и само в две от тях бе загубил сет.

Швейцарецът едва за втори път през последните 10 години не успява да влезе в четвъртия кръг на турнир от Големия шлем. Първият път той не успя да прескочи трети кръг на Уимбълдън 2013.

golemiq_geshan
23.01.2015 12:48

Радвам се , че още няма излята помия тук , фен съм на Джокович , но Федерер заслужава уважение , вече на неговите години е нормално да не може да поддържа свръх ниво постоянно , а и днес Андреас направи много хубави неща мисля че миналата година измъчи много Джокович в един 5 сетов трилър , така че няма нищо срамно в тази загуба , по - скоро срамен беше коефицента за Сепи в този мач , не казвам че очаквах да бие , но 13 коеф е все едно е извън първите 100 , а и миналия кръг много го бяха подценили букмейкърите , там поне се възползвах

23.01.2015 21:58

Не съм казал , че някой е вярвал , просто казвам , че коефицента не отговаря , съвсем спокойно можеше да се пусне мача над 3.5 , с идеята че Федерер ще спечели с 3-1 , а коефицента за над 3.5 беше 3 , което не е нормално ... Коефицента на Федерер щеше да е справедлив , ако Сепи беше извън първите поне 80 , но Сепи редовно гравитира около 30-то до 40-то място , лично като любител на италианския спорт , макар да не е чист италианец , го следя и знам , че е влизал и по - напред от 30то място бил е и поставен на турнир от ГШ , срамота 1.03 ...

sa6etoo
23.01.2015 17:09

Коефициента е бил такъв заради статистиката - Сепи имаше само 1 спечелен сет срещу Федерер и 10 загуби от 10 мача. Едва е имало нормален фен на спорта който да си е мислил, че Сепи ще размаже Федерер по този начин. Аз като фен на Надал не вярвах докато съдията не обяви края на мача.