ЦСКА със загуба, Гонзо с хеттрик за Левски

08:47
Грандовете в родния футбол в лицето на Левски, Литекс и ЦСКА изиграха поредните си контроли по време на своите чуждестранни турнета.

Настоящия шампион на България ЦСКА започна със загуба в Холандия срещу местния Вилем II, но с оглед многото нови попълнения и нуждата от сработване, то този резултат не трябва да буди кой знае колко големи притеснения.

"Червените" имаха и своите шансове поне за частичен успех, но пропуски на Ней и Маркиньос не позволиха това да се случи. Все пак след мача Димитър Пенев се изказа в подкрепа на своите възпитаници и заяви, че е доволен от показаното.

Съставът на ЦСКА: Беконо, Виданов, Олегов, Иванов, Машадо, Янчев, Зерара, Удоджи, Маркиньош, Тонев, Ней (Петков, Тодоров, Тошев, Зе Руи, Ланзаат, Чипев, Златинов, Велинов, Събев, Сандански и Бранеков).

Отборът на Левски постепенно набира скорост и това ясно си пролича в контролата им снощи срещу унгарския Вашаш, която бе спечелена с 5:0. В герой за българския участник в тазгодишното издание на Шампионската Лига се превърна завърналият се за пореден път нападател Георги Иванов - Гонзо, който за едно полувреме игра реализира 3 гола. Останалите попадения паднаха през втората част, а техни автори бяха Зе Соарес и скандалният Георги Христов.

Съставът на Левски: Петков, Миланов, Рабех, Бистрон, Минев, Сърмов, Гаджев, Тасевски, Николай Димитров, Георги Иванов, Кръстовчев (Цветан Димитров, Рашид Тиберканин, Мартин Димов, Лъчезар Балтанов, Лусио Вагнер, Жоазиньо, Георги Христов, Зе Соареш, Виктор Генев, Ели Зизов и Мариян Огнянов).

Безспорно най-престижната контрола за деня бе тази на Литекс срещу вицешампиона на Белгия Андерлехт. Ловчанлии не случайно са смятани за главен фаворит за титлата през този сезон, а под ръководството на Станимир Стоилов с всеки изминал мач натрупват повече и повече самочувствие. Резултатът от снощния мач (1:1) показва, че играчите вървят във възходяща линия.

"Оранжевите" дори могат да съжаляват за изпуснатата победа, след като водеха до 79 минута след гола на Станислав Манолев в 29-та минута. Непростими пропуски за своите направиха Дуду и Емил Ангелов, които на няколко пъти се озоваваха очи в очи с белгийския вратар.

Съставът на Литекс: Голубович, Берберович, Камбон, Занев, Венков, Манолев, Сандриньо, Бертен, Томе, Попов, Ангелов (Тодоров, Бибишков, Нифлор и Дубала).