България дръпна с 2:1 победи на Латвия

17:45
Тихомир Грозданов и Илия Кушев записаха успех в пет сета в мача на двойки срещу Мартинс и Янис Подзуш и България поведе с 2-1 на Латвия в двубоя от втора група на Евро-африканската зона на Купа "Дейвис".

Опитните български тенисисти се наложиха над 20-годишните близнаци с 3:6, 2:6, 6:4, 7:5, 6:1 и се нуждаят от още една победа в двете неделни срещи на сингъл, за да отидат на плейоф за изкачване в по-горната група срещу победителя от срещата Люксембург - Мадагаскар.

Днешният мач не започна никак добре за Кушев и Грозданов и те загубиха първите два сета, а в третия изоставаха с 3:4, но успяха да върнат пробива в осмия гейм, след което обърнаха резултата в сета и срещата, която продължи 3 часа и 6 минути. Двубоят Латвия - България се играе в Юрмала.