Зенит и Клуб Брюж крачат напред в Лига Европа (видео)

00:21
С гол на Камил Глик в 90-ата минута Торино се наложи като домакин над Зенит с минималното 1:0, но отпадна от Лига Европа, след като не успя да навакса пасива си от два безответни гола от първия мач.

Така руският гранд спечели право да играе на четвъртфиналите на турнира.

В друг изключително любопитен мач, който се игра по същото време, Бешикташ допусна обрат при домакинството си на Клуб Брюж и същo приключи участието си в евротурнирите.

Срещата на Олимпийския стадион "Ататюрк", която приключи при резултат 1:3 (1:2 в първия мач), бе изгледана от близо 70 хил. души, което е рекорд.

Иначе орлите поведоха в резултата в самото начало на второто полувреме след великолепно изпълнение на Рамон Мота, но до края гостите от Белгия съумяха да обърнат развоя на събитията. Точни за успеха на черно-сините бяха Том де Сютер и Боли Болинголи-Мбомбо, последният от които се разписа на два пъти.