Ясен Петров с първа победа в китайския елит

17:46
Воденият от Ясен Петров тим на Шъдзяджуан надви трудно с 2:1 Шанхай Шеншин в мач от петия кръг на китайското първенство по футбол.

Отборът на българския специалист, който гласува доверие на Георги Илиев в халфовата линия, спечели първата си победа в елита и вече е 12-и в генералното класиране. Георги Илиев, бивш футболист на Черно море Варна и национал на България, започна в титулярния състав на Ясен Петров и остана на терена до края на мача.

Шъдзяджуан поведе в резултата след половин час игра, когато замбиецът Джейкъб Муленга се разписа за 1:0. Гостите обаче изравниха в 62-та минута чрез Даниел Чима и бяха много близо до първата си точка за новия сезон, но Марио Рондон вкара гол четири минути преди края на срещата и донесе първата победа на Шъдзяджуан през сезона в Суперлигата на Китай.

Шъдзяджуан е на 12-о място в първенството с актив от четири точки, но отборът на Ясен Петров има и мач по-малко от неговите съперници. Той беше отложен на 15 март.