ЦСКА вкара пет безответни на Ренова в контрола на \"Армията\"

21:48
ЦСКА победи с 5:0 македонския Ренова Тетово в контрола между двата тима, играна на стадион "Българска армия".

Проверката е първа за отбора на Любослав Пенев пред родна публика след лагера в Австрия. Иван Стоянов, Руи Мигел от дузпа и Спас Делев с глава бяха точни за "червените" преди почивката, а Павел Виданов и Дормушали Саидходжа довършиха гостите през второто полувреме.

Първата сериозна опасност бе пред вратата на "армейците". В 13-а минута футболист на гостите излезе сам срещу Здравко Чавдаров, но пропусна. Седем минути по-късно вратарят на гостите спаси удар на Йордан Минев.

В 24-а минута ЦСКА откри резултата с хубав шут на Иван Стоянов. Футболистите на Любослав Пенев отбелязаха и втори гол в 31-а минута. Руи Мигел бе съборен в наказателното поле на Ренова и реализира отсъдената дузпа.

Само минута по-късно резултатът стана класически. Нисичкият Спас Делев с глава след центриране бе автор на третото попадение за "червените".

Гостите от Ренова пропуснаха да намалят резултата в 50-а минита. Девет по-късно влезлият след почивката Павел Виданов покачи на 4:0 след центриране на Тимонов. В 72-а минута и Дормушали Саидходжа се разписа и направи разгрома на македоския тим пълен.

ЦСКА: Чавдаров, Минев, К. Стоянов, Иванов, Маркес, Чнев, Петров, Делев, Тимонов, И. Стоянов, Руи Мигел