Литекс стартира летните контроли с 3:2 над Омония, Йонсен блести с хеттрик

10:32
Литекс започна с победа предсезонните контроли. Оранжевите записаха престижен успех с 3:2 над 4-ия в Кипър Омония. С хеттрик в проверката блесна нападателят Бьорн Йонсен. Ловчанлии поведоха с неговите попадения до 3:0, а едва след почивката тимът от Никозия успя да намали.

Наставникът Красимир Балъков пусна в игра през второто полувреме половин дузина младоци, като по този начин средната възраст в тима падна под 20 години.

Ловчанлии излязоха без четиримата си национални състезатели, някои от легионерите, както и възстановяващите се от травми футболисти. В състава на кипърците пък личаха добре познати имена, минали през родната „А“ група като Джаксън Менди, Кристовао Рамос и Килиан Шеридан.

Оранжевите ликуваха още в първата минута. С плътен шут от 20-ина метра Бьорн Йонсен оплете топката в мрежата за 0:1. В 26-та минута норвежецът покачи резултата с малко куриозен гол. Той пресира стража Константинос, който изчисти в тялото на нападателя и тя се озова във вратата за 0:2.

Малко след това Красимир Станоев опита силата на удара си от далечна дистанция, но коженото кълбо профуча над напречната греда. В 35-та минута Милчо Ангелов се освободи технично в наказателното поле, но Константинос показа рефлекс и спаси.

В самия край на полувремето вратарят на Омония се намеси успешно при добра атака на оранжевите, парирайки шут от близо на младока Александър Георгиев.

Литекс започна мотивирано и след почивката, а в 49-та минута авансът на ловчанлии стана класически след нов гол на Бьорн Йонсен. Снажният таран получи топката пред пенала и вкара за 0:3. В ответната атака обаче кипърците намалиха с попадение на Рушияс. В 72-та минути отново той завърши хладнокръвно опасна атака за Омония, довеждайки резултата до 2:3.

Литекс отвърна с топовен шут на Тонислав Йорданов покрай сглобката на гредите. В 89-та минута ловчанлии организираха отлична акция, която Реян Даскалов завърши с удар в напречния стълб.

Омония: Константинос, Деметриу, Винсент, Рамос, Гравенберг, Економидес, Маргаса, Менди, Кателарис, Иван (Рушияс, Панайоту, Лобжанидзе, Шембри, Кономис)

Литекс: Винисиус Баривиера, Страхил Попов, Васил Божиков, Рафа, Иван Горанов, Красимир Станоев, Румен Руменов, Кирил Десподов, Александър Георгиев, Милчо Ангелов, Бьорн Йонсен (Александър Конов, Мартин Митов, Тонислав Йорданов, Емил Петров, Реян Даскалов, Ангел Здравчев)