Голдън Стейт са новите шампиони в НБА

09:11
Голдън Стейт Уориърс завоюва титлата в Националната баскетболна асоциация за първи път от 40 години. Воините победиха Кливлънд Кавалиърс със 105:97 като гости в зала "Куикън Лоунс Арена" и спечелиха финалната серия с 4-2.

Кливланд играха добре само през втората четвърт, а след голямата почивка дори излязоха напред в резултата, но много за кратко.

Дреймънд Грийн допринесе за успеха на гостите с трипъл-дабъл - 16 точки, 11 борби и 10 асистенции. По 25 точки добавиха Стеф Къри и Андре Игуодала. ЛеБрон Джеймс бе най-резултатен за Кливлънд и въобще в мача с 32 точки, 18 борби и 9 завършващи подавания. Дабъл-дабъл записаха още Тимофей Мозгов (17 точков, 12 борби) и Тристан Томпсън (15 точки, 13 борби).

Голдън Стейт се наложиха в първата среща със 108:100, паднаха в следващите две с 93:95 и 91:96, но бяха по-добри в четвъртата и петата - 103:92 и 104:91, за да се стигне до днешния триумф в мач №6. Така те спечелиха трофея за четвърти път в историята си. Предните им успехи са от сезоните 1946/47, 1955/56 и 1974/75.

bacardy_breezer
18.06.2015 08:39

Честито на ГСУ ! Добре се забавляват в самолета *joking*

AC_Milan_92_45
17.06.2015 23:33

Всички казват, че проблема е в Ървинг и Кевин Л, не е там проблема. Ако те бяха здрави, Леброн нямаше да играе така както игра, а не се знаеше това как ще се отрази. Добре беше, ча ги нямаше, така Леброн се отприщи и света видя, какво всъщност може, проблема е, че другите поддържащи играчи са прекалееено слаби, за отбор играещ на финал. И без тези двамата, Кливланд можеше да спечели, ако другите бяха поне една малка идейка над нивото на което са всъщност

IM_A_PLAYER
17.06.2015 23:10

Честито на Голдън, а тоя наемник Леброн, имаше успехи със Маями защото имаше силни съотборници.А ЛА Лейкърс и Чикаго Булс май вече са бита карта.Дано Детройт Пистънс да спечели НБА в близкото бъдеще!*smile*

ub7
17.06.2015 18:41

Прекалено мн контузени имаха Кавс... Честито на Уориърс след толкова време..

Dankata97
17.06.2015 16:14

Жалко за ЛЕБРОН но ГСУ имат страшни играчи а и нямат контузии като Кавс, догодина повече

danialves2
17.06.2015 14:42

Много хубав спорт и е радващо, че се обръща дори малко внимание на NBA. За едно лято Голдън Стейт направиха шампионски отбор и то с доста по-добър от останалите. Честито на ГСУ и дано през следващия сезон се събудят великаните Селтикс и Лейкърс! *beer*

The_Djoker
17.06.2015 14:31

С тези колчета толкова от ЛеБрон,а най-голямата глупост е,че не му дадоха и МВП за финалите,а го дадоха на Игуадала,дето беше от основните играчи чак последнтие 3 мача

SuperSizee
17.06.2015 12:11

Нещата са както във футбола. Не може с много контузени да вземеш финал.

El_Fenomeno_9
17.06.2015 10:33

За сигурност с Кайри и Лов щяха да станат много много по - красиви мачове , а и ГСУ можеше да покажат повече , защото я нямаше тая игра от мачовете с Мемфис и Хюстън , какво да кажем пък за разгрома над Пеликаните ... Демотивиран и на не повече от 50-60% от възможностите си Голдън Стейт победи осакатения Кливлънд , така бих описал ЦЯЛАТА серия , в която реално Уориърс изригнаха само в 1 мач когато изоставаха с 1-2 , снощния мач също може да се брои за доста добър , но за стандартите на Голдън Стейт не е чак толкова впечатляващ

THFC1882
17.06.2015 10:20

Заслужиха си титлата ГСУ. Кливлънд просто с тозе контузии нямаше как да спечелят серията. Само ЛеБрон няма как да им донесе титлата. Да напправи убийствени мачове, донесе им 2 победи , но сам просто няма как.