Гришо и Вавринка отпаднаха на двойки

22:58
Григор Димитров и неговият партньор Станислас Вавринка отпаднаха драматично от надпреварата по двойки в Куинс.

Двамата загубиха от вторите в схемата Ненад Зимонич и Марчин Матковски след два тайбрека и 6:7 (5), 6:7 (3).

Българинът и шампионът от "Ролан Гарос" пропуснаха да реализират сетбол в първия сет при 5:4 в своя полза, а след това изгубиха тайбрека.

Димитров и Вавринка имаха възможности за пробив и във втория сет, но не се възползваха от тях и в крайна сметка загубиха мача след втори решаващ тайбрек.

Любопитно е, че за Вавринка това бе втори пореден мач в рамките на днешния ден, който той губи след два тайбрека. По-рано през деня той отстъпи със същия резултат на Кевин Андерсън и така отпадна от турнира на сингъл.

Димитров пък преодоля първия кръг и сега очаква сблъсъка си с Жюл Мюлер от Люксембург. Защитаващият титлата си българин и 48-ият в световната ранглиста ще се изправят един срещу друг в четвъртък.