Джокович е първият финалист на Уимбълдън

19:13
Световният номер 1 Новак Джокович се класира за своя 4-ти финал на Уимбълдън, след като победи Ришар Гаске със 7-6(2), 6-4, 6-4 в първия полуфинал от мъжката схема.

По този начин сръбският тенисист се доближи на само една победа от защитаването на трофея си от миналата година. Джокера поведе с пробив в средата на първия сет, но Гаске успя да го върне и в крайна сметка се стигна до тайбрек. Там французинът не бе концентриран и допусна много грешки, което позволи на неговия съперник да вземе тайбрека със 7-2 и да поведе в резултата.

Джокович успя да пробие още в първия гейм на втората част и задържа преднината си до края, за да дръпне с 2-0. В третата част сценарият бе подобен, като Ноле направи пробив рано и след това не сбърка при своите подавания, за да стигне до крайния успех след 2 часа и 20 минути игра. По този начин Джокович се класира за неделния финал, в който ще се изправи срещу Роджър Федерер или Анди Мъри.