Надал победи Фонини за титлата в Хамбург

19:04
Световният номер 10 Рафаел Надал спечели титлата от турнира в Хамбург, след като победи италианеца Фабио Фонини със 7:5, 7:5 във финала на надпреварата.

Фонини победи на два пъти именития си съперник от началото на годината, но днес испанецът успя да се наложи и да стигне до 67-та титла в кариерата си. Двамата тенисисти си размениха по два пробива в началото на първия сет, но в решаващия момент Надал отново успя да вземе подаването на противника си и да поведе в резултата.

Във втората част италианецът сервираше за сета, но не успя да вземе подаването си и Надал се възползва от това, за да затвори мача след 2 часа и 34 минути.

С този успех бившият номер 1 в света си осигури 500 точки за световната ранглиста и 311 хиляди евро от наградния фонд, докато Фонини добави 300 точки към актива си и 140 хиляди евро към сметката си.