\"Детската градина\" на Пеп Гуардиола удари шампиона на Египет

17:38
Барселона записа убедителна победа с 4:1 срещу египетския шампион Ал Ахли на турнира "Уембли Къп".

Треньорът на "каталунците" Хосеп Гуардиола отново заложи на "детската градина" и младите му футболисти не го подведоха. През второто полувреме в игра се появи и суперзвездата на европейския клубен шампион Лионел Меси.

Боян Къркич откри резултата в 15-а минута, но Ел Агази изравни в 30-а. Десет по-късно Хосе Мануел Руеда върна преднината на Барселона.

През втората част "каталунците" излязоха с изцяло нов състав, а в игра се появиха Лионел Меси, Яя Туре и Ейдур Гудьонсен. Хефрен Суарес в 55-а минута покачи на 3:1, а Педро Родригес фиксира крайното 4:1 в 66-а.

Барселона преди почивката: Жоркера, Монтоя, Енрике, Муниеса, Абидал, Руеда, Санчес, Кейта, Рочина, Асулин, Боян