Мъри Стоилов вкара Астана в Шампионската лига! (видео)

00:13
Станимир Стоилов постигна сериозен успех, след като успя да вкара Астана в груповата фаза на Шампионската лига.

Днес шампионите на Казахстан завършиха наравно 1:1 като гости на АПОЕЛ Никозия и с общ резултат 2:1 влизат в основната схема на турнира на богатите.

За втори път в кариерата си Стоилов ще участва в груповата фаза на Шампионската лига. Както е известно, през сезон 2006/2007 специалистът изведе Левски до същия успех.

В днешния двубой Астана предимно се защитаваше, бранейки гола си аванс от първия мач. В 60-та минута Семир Стилич реализира гол от пряк свободен удар и така домакините от Апоел повярваха, че са близо до победата.

Пет минути преди края обаче, възпитаниците на Стоилов нанесоха своя удар. Дзолчиев проби по десния фланг, след което с прострелно центриране по земя намери Максимович непокрит пред отвора на вратата.

Максимович подложи крак и прати топката в мрежата и така оформи крайния резултат.