Фонини изхвърли Надал от US Open

09:57
Рафаел Надал загуби от Фабио Фонини в пет сета и безславно приключи участието си в Откритото първенство на САЩ. Испанският левичар бе надигран от италианеца с 6-3, 6-4, 4-6, 3-6, 4-6 в двубой от трети кръг , който продължи 3 часа и 50 минути.

Надал, който триумфира на Ю Ес Оупън през 2010 и 2013 г., никога досега не бе губил в турнир от Големия шлем, след като бе повеждал с 2-0 сета.

Фонини пък за първи път стигна до 1/8 финалите на надпреварата в Ню Йорк. В следващия етап негов съперник ще бъде Фелисиано Лопес. Испанецът елиминира десетия поставен Милош Раонич (6-2, 7-6, 6-3).

Напред продължава водачът в схемата Новак Джокович. Сърбинът записа чиста, но неособено лесна победа срещу Андреас Сепи с 6-3, 7-5, 7-5. Двубоят продължи два часа и половина. В спор за място в 1/4 финалите Ноле ще излезе срещу победителя от мача Роберто Баутиста-Агут - Давид Гофен. Давид Ферер е аут от турнира, след като загуби от Жереми Шарди с 6-7 (6-8), 6-4, 3-6, 1-6. Французинът ще играе в четвърти кръг с действащия шампион Марин Чилич.