Джокович ще спори с Чилич за място на финала на US Open

11:40
Световният номер 1 Новак Джокович се класира за полуфиналите на US Open, след като победи Фелисиано Лопес с 6-1, 3-6, 6-3, 7-6(2) в мач от горната половина на схемата.

Сръбският тенисист игра стабилно през целия двубой, но във втората част не успя да удържи на прекрасното представяне на сервис от своя съперник и загуби сета. Най-оспорвана бе четвъртата част, където нямаше и пробиви се стигна до тайбрек, в който Джокович успя да се наложи на 2 точки. По този начин Джокера записа 55-та си победа в Ню Йорк и достигна 21-ви полуфинал в последните си 22 турнира от Големия шлем.

За място на финала той ще спори с миналогодишния шампион Марин Чилич, който победи Жо-Вилфред Цонга в 5 сета - 6-4, 6-4, 3-6, 6-7 (7), 6-4. Джокович има смазваща преднина в досегашните си мачове с хърватина - 13 победи от 13 мача.