Барса е новият световен шампион! Меси и Суарес наказаха Ривър (видео)

14:23
Ривър Плейт загуби от Барселона с 0:3 на стадион "Нисан" във финала за Световното клубно първенство.

Главен съдия на срещата бе иранецът Алиреза Фагани.

Преди почивката мачът бе равностоен. Аржентинският тим играеше много агресивно в централната зона и често успяваше да разбие атаките на Барса в техния зародиш. Опасни положения пред вратата на Браво обаче липсваха.

В последните минути на първата част каталунците започнаха да притискат опонента в типичния си стил. Така се стигна до 36-та минута. Топката бе центрирана в пеналта на Ривър, а Суарес с глава намери Меси на точката на дузпата. Лидерът на Барса спря топката, след което с плътен удар я прати в долния ляв ъгъл на Бароверо, който по-рано през двубоя бе направил страхотно спасяване при друг опасен удар на Лео. Този път стражът капитулира.

Той и съотборниците му обаче протестираха след гола на Меси, защото според тях, Лео си е спрял топката с ръка. На телевизионните повторения се видя, че в това твърдение има истина. Въпреки обаче, голът не бе отменен.

Това се оказа и решаващият момент.

В началото на второто полувреме Ривър пробва бързо да върне гола, но вместо това получи нов удар. Аржентинците бяха хванати на контра в 49-та минута. Серхио Бускетс изведе Луис Суарес зад гърба на защитата. Уругваецът шутира, топката рикошира в крака на Бароверо и се оплете в мрежата.

В 68-та минута след центриране на Неймар отляво, отново Суарес се разписа. Този път бившият футболист на Ливърпул прати топката с глава в мрежата на Ривър. Това бе 5-ти гол на Луис Суарес в световното клубно първенство. Както е известно, уругваецът наниза хеттрик във вратата на Гуанджоу на полуфинала.

С това попадение на Луис Суарес бе оформен и крайният резултат. С категорична победа Барселона седна на световния футболен трон.

shoshibgFB
21.12.2015 02:12

А колко ни липсва на нас Суарез не е истина!

Garrincha
20.12.2015 19:11

Ааа, не е добре - балета на Мадридската опера вкара 10, а ние само 3 !!! Е, станахме Световен клубен шампион ...

sdw
20.12.2015 17:31

Суарез ви е най-добрия трансфер в последните години.Няма такава машина,завиждам ви.

chiki11
20.12.2015 16:16

До коментар [@comment 1860814] от [@user Brezov25]:

Кога ще влезеш с гинеколога ?

Amateur1878
20.12.2015 15:05

Каква поредна футболна драма... *smile* Честито на Барса!

ComsteR
20.12.2015 14:51

Очаквах повече от Ривър, нивото им е Гранада макс.
Не разбрах Меси защо изобщо се качи на подиума до Суарез и Иниеста, един Пикераст изнесе лекция в отбрана, Бускетс също повече заслужаваше 2-ро или 3-то място.

chiki11
20.12.2015 14:19

Много ми е смешно как се вживявате за някакви отбори които са на 1 милион километър от вас

Red_Manc
20.12.2015 13:49

Много положения изпускаме

kapitana123
20.12.2015 23:52

Баце, само да те светна... постъпленията от публиката са най-малкото перце в бюджета на отборите *wink*. Като си купиш тениска от битака колко влиза в клубната каса *tongue*

lazera0
20.12.2015 23:14

По-точно логиката е че, един отбор има толкова фенове колкото е капацитета на стадиона им *lol*

catalan
20.12.2015 22:41

И да ходя на мачове всякя седмица в Барселона, при положение ,че живея в България ли ? Значи всички фенове на Барса, са от Барселона , окей.

spensi
20.12.2015 22:08

В грешка си мой човек сега ще ти кажа и защо: Дадена компания закупува правата на дадено първенство след което го препродава на други телевизии от други държави съответно според гледаемостта на даденото първенство,предаване и Т.Н колкото повече хора го гледат толкоз повече струва една реклама по време на излъчването всичко е навързано но най важния фактор сме ние които гледат мачовете по ТВ. става дума за много милионна аудитория А за родната А група докато не се оправи държавата финансово няма как да дръпнем на пред с тия заплати повече от 10-15 лв няма кой да ти даде пари за билет и най вече няма сигурност по стадионите

futbolista_rs
20.12.2015 19:25

Аз като зрител внасям индиректно в касата им от ТВ права. Има си специални методи за изчисляване колко се гледа един отбор по телевизията. Така е със ШЛ например и всяка година тези пари растат, макар да не си на стадиона. В БГ колко взима Пирин от ТВ, колко Левски? Това от кое се определя?

tagen
20.12.2015 18:56

точно обратното *lol* какво печели отбора след като ни се внесъл в касата им и 1 лв ( независимо как билети артикули и т.н. ) ? след като гледаш мачовете от нета вместо да си платиш ( ако си от тия де ) така нито печелят пари от тв права нито им се вдига рейтинга по гледаемост ? тоез каква ПОЛЗА ИМА ОТБОРА ОТ ТЕБ отговор НИКАКВА точно заради това в А група няма отбор който да е + няма отбор който да не се издържа от мутра и да се бори за нещо и вс искаме отборите да са позрачни и да не се държат от мутри който съсипват отбора но да отидат на 1 мач годишно ако може И ако вс фенове бяха като теб дали щеше отбора да е добре нз кой е барса рм мю и т.н. ? отговор НЕ

20.12.2015 17:43

Малкия, това дали си фен е в сърцето, а не броя посетени мачове и фен артикули *wink* Колкото до Барса, е машини са спор няма!

putopalo
20.12.2015 15:31

Бате,не може да си фен и да не ходиш на мачове,това е все едно да ти харесват жените ама да общуваш с тях само виртуално.Сеш' ли се?

catalan
20.12.2015 15:20

тея дето са на Герена и Лаута са такива ,с които не искам да общувам, не се наричат фенове

chiki11
20.12.2015 14:50

Без да си постеил и 1 мач на някой отбор няма как да усетиш тръпката да си истински фен

chiki11
20.12.2015 14:49

Ина разлика да си фен и да симпатизираш на някой отбор. Феновете са тези , които утре ще са на Герена илина Лаута , а не интернет войните *wink*

MaLkO_LuD94
20.12.2015 14:44

Не знаех че нямаш право да си фен на отбор извън твоя град това нови правила ли са че за първи път ги чувам*wonder*

Red_Manc

Зарежи го. Да ни е честито и има още какво да печелим през този сезон.

chiki11
20.12.2015 14:41

Кога градът ти ще се прекръсти от Сандански на Меси ? Няма да е зле да построите паметници на Суарез , Меси и Неймар в центъра на града .

MaLkO_LuD94
20.12.2015 14:36

Много глупава и неуместна забележка като цяло *wink* Да ни е честита купата и дано догодина по това време пак да я вдигаме *cup*

chiki11
20.12.2015 14:18

Oткога си испанец ?

MaLkO_LuD94
20.12.2015 13:48

Много слаб Меси до тук много грешни пасове много пропиляни положения дяно влезе във форма за важните мачове*thumb_up*

VivaLaFootball
20.12.2015 13:23

Нелош мач до момента... Личи си, че Ривър Плейт са слабички, но с малко късмет могат да опитат да направят изненадата. Аз лично ще стискам палци за Х и дузпи, колкото и нереално да изглежда. *smile*

kris01
20.12.2015 13:17

Барса мачка,няма спор,но спирането на топката точно преди гола беше с ръка....още едно съдийско решение в полза на Барса *sad*...повтарям Барса заслужават победата от всичко показано до тук,но не по такъв начин