Литекс стартира ударно и вкара пет безответни в Мездра

18:37
Литекс стартира новия шампионат в "А" група с разгромна победа 5:0 при гостуването си на Локомотив Мездра.

"Оранжевите" още в началото на срещата до голяма степен решиха изхода на мача, след като до 10-а минута вече водеха с 2:0.

В 6-а минута дебютантът Георги Миланов откри с хубав шут отдалеч. В 9-а минута Уилфред Нифлор удвои преднината на своите след пас на Александър Барт. След първоначалния шок домакините се посъвзеха и създадоха няколко опасности пред вратата на ловчанлии. В 37-а минута обаче всичко свърши, след като Ивайло Петков от дузпа вкара третия гол за Литекс.

През второто полувреме темпото видимо спадна, а в края на срещата Нифлор в 85-а и Светослав Тодоров в 88-а минута оформиха разгрома на Локо Мездра.