Байерн го направи отново! Четвърта поредна титла за баварците! (видео)

18:31
Отборът на Байерн Мюнхен стана шампион на Германия за 4-ти пореден път, след като победи Инголщат с 2:1 като гост в мач от предпоследния 33-ти кръг на Бундеслигата.

Баварците имаха нужда от точка днес, за да си осигурят титлата, и поведоха с 2:0 още до 32-та минута след две попадения на централния нападател Роберт Левандовски, едното от дузпа. Малко преди почивката Моритц Хартман също реализира дузпа, за да върне домакините в двубоя, но до края на срещата не паднаха повече голове и Байерн записа 27-ия си успех от началото на сезона.

Това е 4-та поредна титла за Байерн Мюнхен и общо 26-та в историята им, като те са най-успешният отбор в историята на Германия. По този начин наставникът на баварците Пеп Гуардиола завършва престоя си на "Алианц Арена" с три титли за три години, като ще има шанс да спечели и втора Купа на Германия, но така и не успя да мине фазата на полуфиналите в Шампионска лига.