Погром! Чили разби Мексико със 7:0 (видео)

09:44
Чили победи Мексико със 7:0 в четвъртфинален двубой от юбилейното издание на Копа Америка. Футболистите на Хуан Антонио Пици разпиляха своя опонент и можеха да вкарат още няколко гола.

Фиестата започна в 16-ата минута, когато Едсон Пуч намери отлично една избита от защитата топка и я прати в мрежата зад Гилерме Очоа.

В края на първото полувреме Алексис Санчес направи добър пробив и намери Едуардо Варгас, който изстреля топката в десния ъгъл и удвои.

За 8 минути в началото на второто полувреме Чили заби още три гола. Два от тях бяха на Едуардо Варгас, който оформи своя хеттрик, а един добави Алексис Санчес.

Четвърт час преди края на срещата Варгас заби своето четвърто попадение. Той бе пласиран на правилното място при една отскочила топка и я прати във вратата на Мексико.

Последният пирон в ковчега на "ацтеките" заби Едсон Пуч, който бе намерен от Видал и копна топката над Очоа за крайното 7:0.

На полуфиналите Чили играе срещу Колумбия.