Меси настигна Батистута и класира Аржентина на 1/2-финал (видео)

10:04
Аржентина победи Венецуела с 4:1 в четвъртфинал на Копа Америка и продължи битката си да спечели турнира след 23 години. Звездата на гаучосите Лионел Меси изравни головия рекорд на Габриел Батистута и записа 54-ото си попадение за Аржентина. Той добави и 2 асистенции към отличното си представяне.

Лионел Меси изпробва фалцов удар още в третата минута, но топката мина на сантиметри от дясната греда на Дани Ернандес. Още в 8-ата минута, след страхотен пас на Лионел Меси от левия Фланг, Гонсало Игуаин от трудна позиция и с външен фалц изведе „селесте“ напред – 1:0. В 22-ата минута реферът си затвори очите за чиста дузпа за Аржентина, след като Меси бе повален в наказателното поле на Венецуела с груб фаул. В 28-ата минута Аржентина удвои аванса си, след като Меси намери Игуаин непокрит пред наказателното поле, а той проби и разцепи мрежата за втория си гол – 2:0. В 35-ата минута Рондон бе най-съобразителен след разбъркване в защитата на Аржентина, но топовният му изстрел бе отразен от вратаря на Аржентина Серхио Ромеро. Рондон разтърси гредата на аржентинската врата след корнер в 40-ата минута. Минута по-късно Рондон отново се намеси решително, след като  изстрел на Ролф Фелтчер рикошира опасно в крак на аржентински защитник.

В 43-ата минута реферът даде пресилена дузпа за Венецуела за фаул в наказателното поле на Ромеро срещу Рондон. Сейхас се нагърби с изпълнението и опита техничен копващ удар, който попадна сигурно в ръцете на вратаря, който не плонжира.

В 60-ата минута Лионел Меси отбеляза четвъртият си гол в надпреварата след многоходова комбинация.

В 70-ата минута Рондон върна едно попадение за Венецуела. Радостта им обаче трая само минута, защото след подновяването на играта Меси намери влезлият като резерва Ламела, който направи 4:1.

Аржентина ще играе със САЩ в спор за финала на турнира.