3 от 3 за Челси и Конте след класика срещу Бърнли (видео)

19:04
Челси победи Бърнли с 3:0 на "Стамфорд бридж" в среща от третия кръг на английската Висша лига.

Главен съдия на двубоя бе Марк Клатънбърг.

Сините поведоха в резултата още в деветата минута, когато Еден Азар реализира след красив солов опит. Белгийският национал преодоля стража на Бърнли с премерен удар от дъгата, като топката влезе в долния ляв ъгъл на Хийтън.

В края на първата част Диего Коща намери Вилиан в пеналта с пас по земя. Бразилецът финтира опонент, след което шутира по диагонала и заби кълбото в долния десен ъгл, удвоявайки преднината на своя тим.

Класическият резултат бе оформен от резервата Виктор Моузес. Той се появи на терена в 77-та минута. Секунди преди да изтече редовното време юношата на Кристъл Палас матира Хийтън. Асистенцията пък бе дело на друга резерва - Педро Родригес.

Така, след изиграването на първите три шампионатни двубоя, Челси записа три победи и окупира върха във временното класиране. Чудесен старт за новия мениджър на лондончани Антонио Конте.

ЧелсиБърнли 3:0

1:0 Азар (9)
2:0 Вилиан (41)
3:0 Моузес (89)

Челси: Куртоа, Иванович, Кейхил, Тери, Аспиликуета, Канте, Вилиян (77-Моузес), Оскар, Матич, Азар (81-Педро), Коста (81-Батшуай)

Бърнли: Хийтън, Лоутън, Кийн, Мий, Уорд, Арфийлд (57-Гудмундсон), Дефур (57-О’Нийл), Марни (72-Тарковски), Бойд, Воукс, Грей

Ivan017
28.08.2016 04:40

Хийтън определено заслужава адмирации, въпреки трите допуснати гола! Спаси ги от бсолютно поражение, много слаб мач за Бърнли, но пък много силен за вратаря им който според мен ако продължава да показва такива силни мачове, е много вероятно да си намери и нов отбор до следващия сезон!

Double_De
27.08.2016 23:18

Вратаря на Бърнли извади ебаси ударите....страхотна игра, но докато не дойдат мачовете с манчовците не искам да правя изводи и заключения.

j_mourinho
28.08.2016 15:38

Нека падаме от манчовците, но да си взимаме останалите мачове.Това е по-важно и се е доказало през годините.

Luxury
27.08.2016 22:29

Честита победа на феновете на Челси! Този смятам, че ще борите за титлата.Очаквам люта битка между Юнайтед, Сити и Челси за титлата.

Chelsea86
28.08.2016 09:02

Още е прекалено рано да се каже кой за какво ще се бори. Определено имаме нужда от няколко играчи, а края на трансферния прозорец наближава. Иначе желание, мотивация и борба за победа не липсват както беше през миналия сезон по същото време. За мен на този е етап е по-реално да се борим за топ 4, но при добро развитие на нещата е напълно възможно да се намесим в борбата за титлата. Нека първо минат мачовете с по-сериозните съперници. *smile*

CFC_H_A_Z_A_R_D
27.08.2016 22:30

Едва ли топ 4 си е основната цел и може би някоя купа.

ivanrealmadrid1
27.08.2016 22:21

За Конте почти нищо не можех да кажа, в Юве много малко съм го следил, но започва все повече да ми харесва.И състава реди както на мен ми харесва :Д абе всичко е точно.Много ще е трудно да станем шампиони, тази година конкуренцията е страшна

nikshan11
27.08.2016 19:40

Много добър двубой за нашите,доста пропуски,но заслужена победа.Харесва ми Азар как играе при Конте по-директно отколкото при Моуриньо с доста удари било то от далеко или от близко.Влизане в Топ4 тоя сезон е задължителен.