Манчестър Сити постави на колене чуковете, Стърлинг вкара два (видео)

20:01
Манчестър Сити победи Уест Хям Юнайтед с 3:1 на стадион "Етихад" в последен двубой от третия кръг на английската Висша лига.

Главен арбитър на двубоя бе Андре Маринър.

Небесносините матираха противниковата защита още в седмата минута. Давид Силва направи солов рейд в половината на чуковете, след което с пас в коридор изведе Нолито по левия фланг. Новото попълнение на Сити с пас по земя намери Рахим Стърлинг непокрит на точката на дузпата и бившият нападател на Ливърпул разстреля Адриан.

Още преди да изтекат първите двадесет минути игра, Манчестър Сити заби и второ попадение. Де Бройне центрира от фаул, а Фернандиньо с глава засече топката във вратата на лондонския тим.

Доброто представяне на Сити преди почивката успокои възпитаниците на Гуардиола, които допуснаха чуковете да върнат един гол. Масуаку проби по левия фланг и центрира във вратарското поле на гражданите. Там Кабайеро остана под топката и Антонио с глава прати кълбото в мрежата на небесносините.

Все пак, Сити не допусна изненада, като в последната минута Рахим Стърлинг реализира второто си попадение в мача, оформяйки крайния резултат.

Манчестър Сити има пълен актив след първите три кръга. Предстои изключително интересно градско дерби на град Манчестър на десети септември.

Състави:

Манчестър Сити: Кабайеро, Клиши, Отаменди, Стоунс, Сабалета, Давид Силва, Фернандиньо, Де Бройне, Стърлинг, Нолито, Агуеро; Резерви: Харт, Фернандо, Насри, Коларов, Навас, Делф, Ихеаначо

Уест Хям: Адриан, Колинс, Огбона, Рийд, Масуаку, Нобъл, Кояте, Торе, Антонио, Енер Валенсия, Флетчър; Резерви: Рандолф, Ланцини, Педро Обианг, Байрам, Кайери, Бърк, Оксфорд

ivo6
28.08.2016 22:20

Някой да знае къде може да видя статиската на Уили Кабайеро от днешния мач ?

martinski8447
28.08.2016 19:58

Много добър мач се получи, много динамичен, с много полужения и красива комбинативна игра! Всички играха на високо ниво и можехме да бием доста по изразително, разбира се и така става. Сега малко почивка и после време за дербито. Дано няма контузии в тия измислени международни мачове.

Man7united
28.08.2016 19:26

С тая игра ще стават шампиони така ли, ОК.

28.08.2016 19:31

Е то щото вашата игра е перфектна.Не съди кой какъв ще става още след 3 кръг,едва февруари,март ще се разбере кой за какво ще се бори.Като състав Сити имат най-класните футболисти спор няма.

dexter
28.08.2016 19:17

Сити ги смазаха първото и Уест Хям на майтап се върнаха в мача, а аз тотално ги бях отписал. Затова в Англия винаги ще е най-интересно *beer*

Ordinary
28.08.2016 19:18

Висшата Лига е номер 1 !

sakata_97
28.08.2016 18:55

Някой по-запознат от мен знае ли нещо за Пайе,мисля че този сезон още няма записани минути или се бъркам?

sakata_97
28.08.2016 19:05

Не знаех защото не гледах мача на Челси-Уест Хям,но щом казваш че е влезнал като резерва сега контузен ли е или има нещо друго със него

Ordinary
28.08.2016 19:00

Нали влезе като резерва в първия кръг , когато ги бихме на моста.

ogi999
28.08.2016 18:59

Влиза първия мач за малко но не е ок още.

dexter
28.08.2016 18:45

Миналата година Сити започнаха с 5 победи и голова разлика 11 на 0, почти всички бяха убедени че ще са шампиони, а свършиха четвърти по голова разлика. В Англия се играе 38 кръга, не е важно как играеш в първите 3 или 5 или 8 , а как ще изиграеш шампионата. Чуковете с тези контузии и без Пайе са много зле, никакъв шанс.

Ordinary
28.08.2016 18:42

Много играят Сити, ако така се представят и срещу Юнайтед , може пак да има някой разгром.

Ginekologaa
28.08.2016 18:20

Сити като ги гледам как играят са си главния фаворит за титлата

Luxury
29.08.2016 10:14

Не е лошо, че го мисли, по - лошо е, че си вярва.*lol* Ибра си е на годинки, но си е класа.

29.08.2016 08:17

За защитата не съм съгласен. Ние имаме 2/3 сухи мрежи, а Сити и в трите си мача до дега допускат гол. Откакто Ерик Баий оформиха партньорство с Блинд, Де Хея почти няма работа.

Ginekologaa
29.08.2016 03:10

За мен и нашия и вашия са по слаби от на Сити , така да кажем Погба,Азар,Де Бройне са на едно вино ама двамата градят атаките на отборите си , Агуеро е класа над Коста,Ибра и защитата им в момента е по добра и от на Ман ю и Челси

Ginekologaa
29.08.2016 02:59

Просто другите отбори бяха слаби едните правеха бойкот на другите им беше слаб треньора и имаха много контузени тоест вие и така Сити на първо виждане са фаворит , но в Англия нищо не се знае

Luxury
29.08.2016 00:22

И какво ни беше на вчерашната игра? Играхме си добре срещу "Опълченците на Шипка", които се бяха барикадирали с 10 човека отзад, а ние имахме близо 40 удара към вратата на Хъл и просто ни куцаха индивидуалните качествени прояви в ключовите моменти.А и нали знаеш, че мач с мач не си приличат.

Luxury
29.08.2016 00:18

Не мисля, че например Юнайтед и Челси имат по - слаби състави от Сити. Както ти е написал Man7united - Лестър като станаха шампиони, най - добрия състав в Англия ли имаха? Или например Съра, като печелеше титли и купи - пак ли разполагаше с най - добрия състав в Англия?

28.08.2016 21:20

Ще е много важно да играе Агуеро след 2 седмици ,т.е ФА да не разглежда днешния умишлен удар. Иначе си е заминал за 3 мача.

KDB_rabonna1992
28.08.2016 20:59

Добър мач!За пореден път решаваме мача в продължението-ефективността преди това е много важна,затова не трябва да треперим до края!Нещото,което ме тревожи е,че трети пореден мач получаваме гол,макар и един трябваше поне днес да запазим мрежата си суха.Чуковете въобще не бяха опасни,гола им падна от небето и можеха да си тръгнат с точката.Дано след 2 седмици се представим достойно и да победим Юнайтед на театъра на мечтите.Ще бъде трудно,но след вчерашанта игра на Юнайтед мисля че можем да се възползваме.Успех граждани!!!

Man7united

Ставате смешни вече, ние като играем казвате: "не си правете изводи от 3 кръга, това не са корави съперници", Сити като играят няма значение какви са... Голям комплекс от Юнайтед.