Зенит с феноменален обрат в мача на вечерта (видео)

22:34
Руският гранд Зенит осъществи феноменален обрат на старта на участието си в група "D" на Лига Европа.

Тимът от Санкт Петербург заличи пасив от три гола при гостуването си на Макаби Тел Авив, за да стигне до крайния успех с 4:3.

Домакините поведоха в резултата в 26-ата минута чрез Харис Медунянин. В началото на второто полувреме Видар Кяртансон покачи на 2:0, а в 70-ата минута Медунянин вкара второ попадение и осигури класическа преднина на израелския отбор.

Възпитаниците на Мирча Луческу обаче не се предадоха и с 4 гола в оставащото време до края на двубоя обърнаха развоя на събитията. Точни за небесносините бяха Александър Кокорин ('77), Марк Роберт ('84), Виктор Джулиано ('86) и Лука Джорджевич ('92).

В другата среща от тази група, ирландският шампион Дъндолк изненадващо взе точка като гост на АЗ Алкмаар - 1:1.