Краснодар с Жоазиньо вкара пет на лидера във Франция (видео)

22:05

Краснодар победи Ница с 5:2 на стадион "Кубан" в среща от втория кръг на група I от турнира Лига Европа.

Главен арбитър на двубоя бе хърватинът Иван Бебек.

Краснодар започна мача отлично и в 22-ата минута Артур Йеджейцик центрира остро по земя и Смолов отблизо засече топката във вратата. В 33-ата минута защитник направи огромна грешка като се размина с топката в опит да я изчисти. Жоазиньо се възползва от това, изскочи сам срещу вратаря, финтира го и отбеляза за 2:0.

Гостите се върнаха в мача в 42-ата минута, когато при едно центриране в наказателното поле Маланг Сар свали за Балотели, а той без забавяне отбеляза за 2:1.

В 65-ата минута обаче руснаците отново върнаха преднината си от два гола, след като получиха дузпа, а отново Жоазиньо бе точен от бялата точка за 3:1.

Ница все пак не се отказа и в 71-ата минута Вилан Сиприен вкара за 3:2, но с нови два гола на Ари в 86-ата и 93-ата минута домакините окончателно решиха всичко в своя полза.

За Краснодар това бе втори успех в групата и тимът поведе в класирането с 6 точки. Ница пък остава на дъното с нулев актив от два мача.