Мъри на финал за Купата след голов трилър срещу Херо

14:24

Астана на Станимир Стоилов надви Иртиш Павлодар на Димитър Димитров-Херо с 5:3 и с общ резултат от двата полуфинала 7:4 се класира за финала в турнира за Купата на Казахстан.

За да постигне дубъл през този сезон, Астана ще трябва да преодолее на финала Кайрат, отстранил в другия полуфинал отбора на Стойчо Младенов Атирау с общ резултат 4:0.

Реваншът в Астана предложи зрелище с 8 гола, като и двата отбора излязоха на терена със състави, които са далеч от основните им.

Астана поведе набързо с 2:0 след попадения на Деспотович в 19-ата и Кабананга в 36-ата, но до почивката чрез Смаилов в 37-ата и Фонсека в 45-ата Иртиш изравни – 2:2.

През второто полувреме Иртиш дори излезе напред в резултата с гола на Смаилов в 47-ата минута, но Кабананга /61/, Малий /84/ и Каняс /90+2/ доведоха резултата до 5:3 за Астана.

Тимът на Мъри Стоилов бе спечелил с 2:1 и първия мач.