РБ Лайпциг надви Фрайбург и дръпна с 6 точки на върха (видео)

09:57

Дебютантът в Бундеслигата РБ Лайпциг продължи да изумява всички, след като вчера разби Фрайбург с 4:1 като гост в мач от 12-ия кръг на първенството.

Това бе седма поредна победа в шампионата за тима, след която те поведоха 6 точки на върха на класирането, преди днешния мач на Байерн Мюнхен с Байер Леверкузен.

На „Шварцвалд Стадион“ гостите дръпнаха още във 2-та минута чрез Наби Кейта, но равенството бе възстановено в 15-та минута след гол на Флориан Нидерлехер. Две попадения на Тимо Вернер до почивката дадоха солидна преднина на Лайпциг, а в 79-та минута Марсел Забицер оформи крайното 4:1.

По този начин Лайпциг вече има актив от 30 точки след 9 победи и 3 равенства от началото на сезона, докато Фрайбург заема 10-та позиция с 15 точки.

Freiburg 1-4 RasenBallsport Leipzig by jackeddine