Петев и Динамо с победа като гости над третия в Хърватия

18:56

Динамо Загреб на Ивайло Петев поправи грешката си от миналия кръг и продължава преследването на лидера Риека, след като се наложи с 2:0 при гостуването на Осиек в среща от 17-ия кръг.

Столичани са 2-ри с 39 точки, а на върха Риека има вече 45, след като се наложи със същия резултат над Цибалия (Винковци) като домакин.

Осиек засега запазва 3-ата позиция с 33 точки, а по-късно днес могат да бъдат изместени от Хайдук, който има 31 и приема Интер (Запрешич).

Анте Чорич откри резултата в 45+1-ата минута, а три след началото на втората част Ел Арби Судани покачи на 2:0.

Чорич беше може би най-добрият на терена, като беше замесен във всички атаки на отбора, а в последната минута на първата част вкара в бъркотия пред вратата на Микулич.

"Динамо взе победата по-лесно, отколкото бяха прогнозите, а тимът вероятно изигра най-добрата си среща от началото на първенството до момента", пише вестник Ютарний Лист в репортажа си за срещата.