Олимпиадата започна с футбол

17:08
Два дни преди официалното откриване на олимпийските игри в Пекин, състезанията вече започнаха. Стартът беше даден с началото на футболния турнир при дамите.

Германия и Бразилия, които са сочени като едни от основните претенденти за олимпийското злато, завършиха наравно 0:0.

Честта да отбележи първото попадение на Олимпиадата имаше канадката Чапман, която прониза вратата на Аржентина в 27-ата минута. През втората част Канада успя да удвой резултата, а южноамериканките намалиха в 85-ата минута за крайното Канада - Аржентина 2:1.

В другия ранен мач от днешния ден Япония и Нова Зеландия не излъчиха победител, след като си размениха по две попадения.

Резултати от всички срещи изиграни до момента: Германия – Бразилия 0:0, Аржентина – Канада 1:2, Япония – Нова Зеландия 2:2, Норвегия – САЩ 2:0 , Китай – Швеция 2:1, КНДР – Нигерия 1:0.

\"\"

Докато при дамите всичко изглежда наред, то над турнира при мъжете тегне голямо напрежение.

По рано днес се разбра, че три европейски клуба са спечелили обжалванията си в Спортния арбитражен съд за участието на техни футболисти на Олимпийските игри.

Преди седмица извънредния комитет на ФИФА, представляван от само един делегат, нареди на клубовете да пуснат играчите на Олимпиадата. В отговор на това Барселона, Вердер и Шалке 04 подадоха жалби.

След решение на съда Лионел Меси от Аржентина и Диего и Рафиня от Бразилия няма да участват в олимпийската надпревара.