Лудогорец обърна четвъртия в Чехия (видео)

19:59

Лудогорец постигна трета победа в контролите в Турция. Петкратният шампион на България надигра драматично с 2:1 Злин.

Чехите, които са четвърти в местното първенство, откриха резултата чрез Диоп след половин час игра. Лудогорец излезе преобразен след почивката и бързо изравни с гол на Клаудиу Кешерю. Последваха много силни двайсетина минути, в които футболистите на Георги Дерменджиевизпуснаха 4-5 чисти положения. и когато проверката отиваше към равенство Лукоки осъществи великолепен пробив отдясно в 90-ата минута, който завърши с пас към Жуниор Кишада и бразилецът добута топката в мрежата на Злин за крайното 2:1.

След като преди три дни Лудогорец инкасира първа загуба в предсезонната си подготовка в Турция от полския Термалика, днес орлите се завърнаха към победите. 5-кратният шампион на България надигра драматично с 2:1 Злин.

ЛУДОГОРЕЦ - ЗЛИН 2:1

0:1 Диоп (30')
1:1 Клаудиу Кешерю (47')
2:1 Жуниор Кишада (90')

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев (46-Сисиньо), Терзиев (46-Пластун), Моци (69-Паломино), Натанаел, Дяков, Лукас Саша (46-Кампаняро), Лукоки, Марселиньо (79-Анисе), Жоао Пауло, Кешерю (66-Кишада)

ЗЛИН: Достал, Паздера, Югас, Гажич, Матеюв, Копечни, Живулич, Траоре, Щипек, Диоп, Фантиш